A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області

Поради для батьків

Зачасту, все геніальне це просте, ось про що буде вестись мова. 

У всьому що трапляється з дитиною, є просте,але непомітне для дорослих пояснення, тому це є ВАЖЛИВИМ.

Розглянемо питання поведінки дитини, її страхи чи агресію. Ніщо з цього не трапляється на пустому місці і це відповідальність нас,як дорослих, допомогти дітям з цим впоратись.

 

Дата: від до Скинути

Важливі розмови...

На часі актуальною проблемоє є приділення достатньої уваги дітям, ранком ми віддаємо їх до садочку та школи,а самі йдемо на роботу. Після "робочого" часу всі заклопотані хатніми справами а дітки домашніми завданнями, коли спілкуватись з дітьми? Коли дізнаватись що цікавого за день трапилось? 

14:44 02.02.2024

🙌🌈Дитяча комунікація

Нами дорослими, завжди вважається - спілкування це просто, ведеш діалог, підтримуєш розмову, розповідаєш шось цікаве=просто і зрозуміло. Іноді ж діткам потрібна допомога, щом їх спілкування було успішне,як ям допомогти? Все просто, використовуйте ігри. Ось декілька цікавих ідей.

09:06 29.06.2023

Дитинство та спогади про нього

В дитинстві час здається дуже повільним, лине у цікавих для нас речах, але чи все ми згадуємо чи пам'ятаємо? Дитинство-це наші спогади про те, як нам було тепло без причинно,безтурботно бо за нашими спинами завжди були любі дорослі.

09:59 08.06.2023

Вирішення конфліктів

Конфлікт-слово, що звучить по дорослому,але наші дітки теж з ним зіштовкуються і добре коли вони розуміють як діяти в таких ситуаціях, що є більше ніж один спосіб вирішенння конфліктів.

16:01 29.05.2023

Мотивація дітей

Важливо розуміти, що те що дорослими вважається простим та зрозумілим для дітей не має значення, їх рішення виходять із мотивації(зачасту внутрішньої, тобто те що дитини бажає/небажає зробити та отримати), зовнішня мотивація від дорослих для дітей працює успішно тільки деякий час, потім знову ж включається власне 'дитяче хочу" і це не погано, їм притаманно бути трішки капризулями. В житті важливу роль віддіграє саме внутрішня мотивація людини, тому важливо допомагати діятм її розивати, тому що прийняття рішень супроводжуватиме дітей все їх життя(і без зовнішнього стимула, вони будуть розгублені). І розпочати треба із мотивації навчання, адже навчання розвиває багато критично важливих процесів та навичок.

10:24 16.05.2023

Дитяче сприйняття

Дорослі звикли рахувати що якщо діти нас бачать та чують,то це сприйняття в нормі. Насам перед що важливо знати-що сприйняття має декілька типів і як всі люди воно розвивається індивідуально.

13:24 10.05.2023

Як добре ви знаєте свою дитину?

Як добре ви знаєте свою дитину? Наче просто запитання, на яке є тільки одна відповідь, найкраще з усіх. Але що ви запитуєте у них? Скільки питань ви їм ставите? Ми зараз з вами говоримо, не про питання "як справи?" на яке діти відповідають одним словом. Ваша розмова з ними триває більше ніж 5 хвилин?

13:37 24.04.2023

Страхи! Що з ними робити?

Дитячий світ дуже крихкий та вразливий. Ніколи не можна бути впевненим, що якись стрес чи дуже емоційна ситуація для дитини минула безслідно. Іноді трапляється таке, що страхи виходять вже в дорослому віці і це приводить до тривожних розладів. Гнучкість дітей може зіграти з ними сумний жарт, доросла впевненість що "ВІН МАЛЕНЬКИЙ, НЕ ЗАПАМ'ЯТАЄ" також можуть привести до наслідків, так дитина не запам'ятає вразливу ситуацію, якісь чіткі деталі, але її емоційний світ буде знати та чекати,що щось може їй нашкодити. Тому важливо орієнтуватись у страхах дітей, бо одні страхи є етапами розвитку, та можуть минути, а інші є наслідками травмуючої ситуації.

11:33 13.04.2023

Дитяча агресія

Що ми думаємо, коли чуємо дитяча агресія? Перше що приходить на думку, дитина вдається до фізичного насилля,і так це вірна відповідь, але перед тим як дитина починає битися,ми бачимо ознаки які передують дії (ЗЦІПЛЕННІ ЗУБИ, СТИСНУТІ КУЛАКИ, КОРПУС НАХИЛЕНИЙ УПЕРЕД, НЕРІВНЕ ДИХАННЯ) вся поза дитини показує нам,що вона розлючена, ще нікому шкоди не завдає,але ще трішички і кулачки найдуть свою ціль. Тож ФІЗИЧНА агресія вона сама очевидна, але існує і інший вид-агресія що спрямована на себе( дитина може гризти нігті, видирати волосся на собі, може бити себе по голові, щіпати себе, тобто робить дії що роблять БОЛЯЧЕ ЇЙ). Як не подивись а на первший погляда корисного в ній немає, може так здаватись навіть і на другий погляд-що користі від такого процесу немає. АЛЕ агресивність, це природній фактор кожної живої істоти який потрібен задля самозахисту та забезпечення собі безпеки. Одже  дитина, що не захищає себе та свої інтереси(навіть із допомогою агресії) може зазнати серйозних наслідків, так як не вмітиме давати відсіч та буде під ризиком стати жертовою,яка постійно зазнає стусанів. ТОМУ не забороняйте діткам себе захищати та відстоювати свою думку,але завжди слідкуйте щоб реакція була ДОЦІЛЬНА і не забувайте пояснювати, що не завжди агресія має місце, що в різних ситуація з нею можливо справлятись самостійно.

15:50 12.04.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень