МАТЕМАТИЧНІ ЗДІБНОСТІ В ДОШКІЛЬНЯТОК. ЧИ МОЖНА ЇХ РОЗВИНУТИ І ЧИ ПОТРІБНО ЦЕ?
МАТЕМАТИЧНІ ЗДІБНОСТІ В ДОШКІЛЬНЯТОК. ЧИ МОЖНА ЇХ РОЗВИНУТИ І ЧИ ПОТРІБНО ЦЕ?
Вашому малюку 4-5 років? Саме час розвивати математичні здібності! Як краще це робити та що доцільно використовувати?
Багато хто вважає, що математика — це складно і доволі нудно. Це хибне уявлення! Чи розмірковували ви над тим, для чого потрібна математика?
І ви, і дитина повинні усвідомити: математика — це не лише звід правил і система понять і термінів, це не лише квадратні рівняння та синуси з косинусами, що здатні налякати будь-кого... Математика — це, насамперед, наука, що спирається на логічне мислення. А що більш розвинена в людини логіка, то скоріше вона зможе приймати правильні рішення у будь-якій ситуації в подальшому житті. Дитина, яка з малечку знайомиться з такими математичними поняттями, як склад числа, поняття «більше/менше» тощо, буде з легкістю опановувати математику в школі. Вона навчиться логічно мислити, аналізувати інформацію. Чіткість, стислість, точність і логічність її мислення — плід спільної роботи батьків і вчителів, які вчасно заклали фундамент базових математичних знань. Уже багато які дорослі більше не ставлять запитання: «Навіщо мені в житті знання математики?». Бо сьогодні ми вже добре розуміємо: у житті нам стають у пригоді не формули і теореми, а нейронні зв’язки, що формуються в мозку завдяки розв’язуванню математичних задач.
Отже, не слід зволікати.
Як розвивати математичні здібності в дошкільника?
Ураховуйте той факт, що дитина мислить не так, як дорослі. Малюки сприймають світ крізь призму яскравих емоцій. Якщо дитині радісно й весело, вона набагато більше запам’ятовує — і знання скоріше потрапляють у довгострокову пам’ять. У ранньому віці дитина поглинає нову цікаву інформацію, наче губка. Не бійтеся, що вона чогось не зрозуміє з першого разу. Найпростіші математичні поняття можна вводити у гру вже з трирічного віку. Головне, звертайте увагу на те, чи готова дитина сприймати інформацію, чи в гуморі вона, чи добре почувається.
Кілька порад, що допоможуть батькам на першому етапі навчання:
- закладати міцний фундамент знань слід, починаючи з найпростіших завдань;
- спершу дитині треба пояснити, як важливо навчитися бути уважним;
- використовуйте на заняттях спеціальні дидактичні ігри та наочні матеріали, прислухайтеся до дитини. Спробуйте застосовувати метод зворотного зв’язку: дитина сама спрямовує процес навчання в потрібне русло, підказуючи, який матеріал викликає в неї особливий інтерес;
- придбайте цікаві розвивальні набори, ігри і книжки;
- грайте в настільні ігри всією родиною, веселе дозвілля в колі сім’ї сприяє всебічному розвитку малюка.
Пам’ятайте, навчання в ігровій формі — найефективніший спосіб досягти успіху.
Почніть просто зараз, зробіть перший крок!
Матеріал з інтернету.